Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 152 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Waga wentylacji

wtorek, 02 kwietnia 2013 12:46

Wentylacja jest bardzo ważna dla życia, bez niej nie bylibyśmy w stanie prowadzić satysfakcjonującego życie. Wentylacja jest zarządzaniem obiegiem powietrza w jakiejkolwiek strukturze. Czy jest grawitacyjna lub mechaniczna, wentylacja jest ważne niezmiernie. Jakość powietrza jest ważna dla przetrwania rodzaju ludzkiego, a więc wentylacja jest tak ważna.
Potrzebujemy cyrkulacji powietrza, aby przetrwać. Wentylacja jest w wielu różnych formach. Najprostszą formą wentylacji jest wymiana powietrza poprzez okna w domu, które wykorzystuje się w celu zapewnienia świeżego ​​powietrza, gdy jest potrzebne. Wentylacja może być również połączona z klimatyzacją, ma to miejsce głównie wtedy, gdy nie jest możliwe otwarcie okna lub jakość powietrza na zwenątrz nie jest korzystna, z powodu smogu lub ciepła.
W samolotach, gdy nie jest możliwe, aby okna otwierać, tu jest inny problem, wiatr jest tak zimny i silny, a więc niedostępny dla bezpośredniej wentylacji. System  wentylacji musi podjąć powietrze, podgrzać do odpowiedniej temperatury i wilgoci. Następnie wysyłane jest klimatyzowane powietrze przez otwory wentylacyjne i rozprowadzane w całym samolocie.
Wentylacja jest inna w samochodach. Temperatura powietrza, w razie potrzeby może być chłodzona lub podgrzewana. Ruch powietrza zewnętrzmego nie jest tak silny jak w samolotach. Choć dobrze jest dostosować powietrzę krązące w samochodzie, tak by było dla nas bardziej komfortowym.
Świeże powietrze w samochodach może pochodzić z 2 źródeł. Bezpośrednia wentylacja, gdzie okna są otwarte, a na zewnątrz powietrze krąży w kabinie lub klimatyzowanego powietrza, które krąży wewnatrz samochodu. Gdy na zewnątrz jakość powietrza jest dobra, to nawet jeśli klimatyzacja jest włączona, powietrze z zewnątrz może być nadal używane do wentylacji. Kiedy powietrze z zewnątrz jest obciążony zanieczyszczeniami, najlepiej włączyć wewnętrzny obieg recyrkulacji powietrza.
W domach wentylacja może mieć taką samą formę. Czasami jednak w domach powietrze jest filtrowane i klimatyzowane do wentylacji domu. Nie można pokonać dobrą wentylację krzyż w domu, gdzie powietrze wychodzi z jednej strony i wychodzi drugim. To usuwa zużyte powietrze i zamienia się na nowym powietrzu, aby zapewnić dobrą wentylację. Klimatyzacja powietrza wykorzystania jako wentylacja jest dobra, gdy powietrze z zewnątrz nie jest używany bezpośrednio do celów wentylacyjnych.Dobra wentylacja poprawia jakość życia i daje nam właściwe powietrze, które jest niezbędne. Ludzie lubią czuć świeże powietrze i poczucie wolności.
Zatęchłe powietrzesprawia, że czujemy sięźle. Dlatego tak ważne jest, aby mieć dobry system wentylacji, gdy jesteś w domu, samolocie lub samochodzie. Jest tak wiele różnych miejsc, gdzie wymagana jest praca wentylacji, ale do normalnego życia te trzy są najważniejsze. W fabrykach musi być dostosowana do potrzeb obiektu produkcyjnego i ludzi pracy. Czasami ludzie pracujący muszą dostosować się do klimatu wymaganego przy produkcji produktu, na przykład w chłodni. Organizm ludzki potrzebuje powietrza, aby przetrwać i prawidłowa wentylacja jest sposób aby to zapewnić.
Klapy ppoż używane są do umożliwienia oddymiania budynków podczas pożaru.


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  85 970  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Archiwum

O moim bloogu

Wentylacja pożarowa sposobem na uniknięcie szkód.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 85970

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl