Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 125 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Waga wentylacji

wtorek, 02 kwietnia 2013 12:46

Wentylacja jest bardzo ważna dla życia, bez niej nie bylibyśmy w stanie prowadzić satysfakcjonującego życie. Wentylacja jest zarządzaniem obiegiem powietrza w jakiejkolwiek strukturze. Czy jest grawitacyjna lub mechaniczna, wentylacja jest ważne niezmiernie. Jakość powietrza jest ważna dla przetrwania rodzaju ludzkiego, a więc wentylacja jest tak ważna.
Potrzebujemy cyrkulacji powietrza, aby przetrwać. Wentylacja jest w wielu różnych formach. Najprostszą formą wentylacji jest wymiana powietrza poprzez okna w domu, które wykorzystuje się w celu zapewnienia świeżego ​​powietrza, gdy jest potrzebne. Wentylacja może być również połączona z klimatyzacją, ma to miejsce głównie wtedy, gdy nie jest możliwe otwarcie okna lub jakość powietrza na zwenątrz nie jest korzystna, z powodu smogu lub ciepła.
W samolotach, gdy nie jest możliwe, aby okna otwierać, tu jest inny problem, wiatr jest tak zimny i silny, a więc niedostępny dla bezpośredniej wentylacji. System  wentylacji musi podjąć powietrze, podgrzać do odpowiedniej temperatury i wilgoci. Następnie wysyłane jest klimatyzowane powietrze przez otwory wentylacyjne i rozprowadzane w całym samolocie.
Wentylacja jest inna w samochodach. Temperatura powietrza, w razie potrzeby może być chłodzona lub podgrzewana. Ruch powietrza zewnętrzmego nie jest tak silny jak w samolotach. Choć dobrze jest dostosować powietrzę krązące w samochodzie, tak by było dla nas bardziej komfortowym.
Świeże powietrze w samochodach może pochodzić z 2 źródeł. Bezpośrednia wentylacja, gdzie okna są otwarte, a na zewnątrz powietrze krąży w kabinie lub klimatyzowanego powietrza, które krąży wewnatrz samochodu. Gdy na zewnątrz jakość powietrza jest dobra, to nawet jeśli klimatyzacja jest włączona, powietrze z zewnątrz może być nadal używane do wentylacji. Kiedy powietrze z zewnątrz jest obciążony zanieczyszczeniami, najlepiej włączyć wewnętrzny obieg recyrkulacji powietrza.
W domach wentylacja może mieć taką samą formę. Czasami jednak w domach powietrze jest filtrowane i klimatyzowane do wentylacji domu. Nie można pokonać dobrą wentylację krzyż w domu, gdzie powietrze wychodzi z jednej strony i wychodzi drugim. To usuwa zużyte powietrze i zamienia się na nowym powietrzu, aby zapewnić dobrą wentylację. Klimatyzacja powietrza wykorzystania jako wentylacja jest dobra, gdy powietrze z zewnątrz nie jest używany bezpośrednio do celów wentylacyjnych.Dobra wentylacja poprawia jakość życia i daje nam właściwe powietrze, które jest niezbędne. Ludzie lubią czuć świeże powietrze i poczucie wolności.
Zatęchłe powietrzesprawia, że czujemy sięźle. Dlatego tak ważne jest, aby mieć dobry system wentylacji, gdy jesteś w domu, samolocie lub samochodzie. Jest tak wiele różnych miejsc, gdzie wymagana jest praca wentylacji, ale do normalnego życia te trzy są najważniejsze. W fabrykach musi być dostosowana do potrzeb obiektu produkcyjnego i ludzi pracy. Czasami ludzie pracujący muszą dostosować się do klimatu wymaganego przy produkcji produktu, na przykład w chłodni. Organizm ludzki potrzebuje powietrza, aby przetrwać i prawidłowa wentylacja jest sposób aby to zapewnić.
Klapy ppoż używane są do umożliwienia oddymiania budynków podczas pożaru.


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zmniejszenie emisji cieplnej budynków

środa, 13 marca 2013 12:09

 Szukając algorytmu na zmniejszenie wydatkowania energii poczęto modernizować algorytmy blokowania ciepła w domach. Zaczęto wytwarzać nieoddychające okna oraz drzwi, eliminuje się każde drogi samowolnego przedostawania się powietrza przez obudowę domu.
Na zewnątrz budynków umieszcza się co chwila grubsze powłoki izolacji oraz strzeże się je przed wychładzaniem a także przed parą wodną opuszczającą obiekt. Toksyny mają aktualnie uniemożliwianą drogę wycieku z budynków. Poziom zanieczyszczenia w pomieszczeniach jest z reguły wyższy niż zanieczyszczenie otoczenia. Według badań amerykańskiej Agencji ochrony środowiska (EPA) zawartość substancji powodujących skażenie powietrze w obrębie obiektów jest od 2 do 5 razy większe aniżeli powietrza zewnętrznego. Warto również orientować się, w jaki sposób można takie zanieczyszczenie minimalizować. Dla zazabezpieczenia dobrego powietrza wypada raz za razem je przewietrzać. W wielu przypadkach, tak aby zachować adekwatny stan wentylacji należy zastosować mechaniczną wentylację a także umieścić wentylatory mechaniczne, które są praktycznie nie zastępowalne w wentylacji.
Ludziska nader często preferują pobyt w obiektach budowlanych w miejsce na świeżym powietrzu. Bez rześkiego otoczenia trudniej jest chorym powrócić do zdrowia. W toku naturalnych codziennych akcji bez liku mikroelementów przedostaje się do powietrza, jakim oddychamy. Objawy ich groźnego wpływu na organizm żywy mogą być fałszywe, natomiast niektóre spowodowane nimi infekcje mogą się ujawnić po wielu latach. Jakość powietrza wewnętrznego w szczególny sposób wpływa na chorych na astmę.Dodatkowe amerykańskie doświadczenia dowodzą, że strzeżenie dzieci od dymu tytoniowego tudzież innych znanych alergenów warunkuje zredukowanie ryzyka zachorowania na astmę.
Zakłady pracy, nie tylko warsztaty przetwórcze, podobnie wydzielają mnóstwo zanieczyszczeń. Budynki przemysłowe bywają nieodpowiednio wentylowane co więcej przez to będą mieć krytyczny wkład na zdrowie. Przebywając w takich chorych budynkach zaczynamy odczuwać bóle. Przejawy są skomplikowane i nie u wszystkich tak jak nasilone. Budowla poczyna chorować, gdy jego wentylacja bywa niedobrana. W efekcie zauważamy pojawiające się grzyby i zawilgocenia.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Dlaczego wentylacja mechaniczna?

niedziela, 30 grudnia 2012 22:22

Wentylacja mechaniczna to najbardziej wydajny sposób dostarczania świeżego powietrza do  przestronnych sal takich jak hale czy obiekty przemysłowe. Jakość wentylowania można zwiększyć wykorzystując warunki naturalne. Wentylator dachowy zbudowany został w ten sposób, żeby jego wrażliwe części nie były eksponowane na niebezpieczne czynniki atmosferyczne.
Wentylator dachowy może być używany jako element nawiewający, a także wyciągający zużyte powietrze.
Materiały z jakich mogą być wykonane są bardzo różne: począwszy od tworzywa sztucznego, stali ocynkowanej bądź nierdzewnej. Zastosowane rozwiązanie materiałowe ma ścisły związek z zastosowaniem wentylatora (np. stal kwasoodporna do wentylatorów odprowadzających spaliny). Wentylatory te używane są do zdecentralizowanej, regulowanej wentylacji pomieszczeń takich jak hale sportowe, centra towarowe, warsztaty, kuchnie, pomieszczenia konferencyjne, hale magazynowe itd. Wentylatory konstruowane są według obecnych norm a także uznanymi zasadami bezpieczeństwa technicznego. Prawidłowy montaż, zgodny z przeznaczeniem, gwarantuje względnie wysokie bezpieczeństwo. Wentylatory są zaprojektowane tylko do wentylowania pomieszczeń poprzez dach.
W przypadku nieprawidłowego użycia, całkowitą odpowiedzialność za pojawiające się zagrożenie oraz straty ponosi użytkownik. Do zakresu właściwego używania należy także zastosowanie się do informacji na temat bezpieczeństwa, wykorzystania i utrzymania dobrego stanu technicznego oraz konserwacji. W przypadku użycia wentylatorów wyciągowych muszą zostać przedsięwzięte środki umożliwiające uniknięcia zasysania gazów z otwartych przewodów odprowadzających lub innych otwartych palenisk!.
Przeznaczeniem tych wentylatorów jest wymiana zużytego powietrza. Wentylatory te posiadają zabezpieczenia przed mieszaniem powietrza. Coraz częściej są stosowane w prywatnych budynkach. Związane jest to nie tylko z parametrami technicznymi oraz nowszymi technologiami, ale też z możliwością dostosowania kolorystyki urządzenia do wyglądu danego domu. W ofercie są różne wentylatory. Należy mieć na uwadze, by dobrać trafny wentylator, te przystosowane do ciągłej pracy, źle będą znosić przerwy. W zimie zagrożeniem dla urządzenia jest jego oblodzenie. Budowa. Wentylator składa się z kilku części: wirnika, silnika elektrycznego, obudowy (czaszy). czasem jest też wyposażony w podstawę dachową (są oczywiście wersje dostarczane bez podstawy, trzeba je zamocować do postawy kupionej osobno). Wiadomo, że najodpowiedniejsze są kompletne zestawy z podstawą. Ponieważ ich montaż jest łatwiejszy, a połączenia są szczelniejsze. Odnosi się to szczególnie do dachów skośnych. Wentylator bywa też wyposażony w sterownik prędkości obrotów oraz inne urządzenia pozwalające na automatyzację jego działania. Wirnik wykonany jest z trwałego i wytrzymałego tworzywa sztucznego z elementami stalowymi lub ze stali odpowiedniego gatunku.
Obudowa musi być wykonana z materiału wyjątkowo trwałego i wytrzymałego na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego coraz częściej stosuje się tworzywa sztuczne, tym bardziej, że dają one możliwość trwałego malowania na praktycznie każdy kolor z palety RAL.
Właściwości wentylatora.
Wentylatory dobiera się używając charakterystyki. Jest to zależność wydajności od jego sprężu. Wyjaśniając te pojęcia w lekko uproszczony sposób, można powiedzieć następująco:  wydajność wentylatora jest to ilość powietrza w jednostce czasu, którą urządzenie powinien wydobyć z danego pomieszczenia. Wartość ta wynika z wielkości pomieszczenia; sprzęż dyspozycyjny to (w uproszczeniu) spadki ciśnienia całej instalacji, które pokonuje wentylator, by powietrze mogło swobodnie być odprowadzone lub doprowadzone. W jaki sposób powstają? Spadki ciśnienia są nieodłącznym czynnikiem instalacji wentylacyjnej i powstają podczas przepływu powietrza przez różne elementy instalacji wentylacyjnej. Wentylator wybiera się do konkretnego pomieszczenia lub ich zespołu. Wypada znać zarówno wiedzieć, jakie przestrzenie będzie obsługiwał oraz dodatkowo oszacować spadki ciśnienia na instalacji. Bez znajomości tych dwóch parametrów niemożliwe jest dobranie odpowiedniego urządzenia. Istotnymi parametrami wentylatora są też: sposób zasilania energią elektryczną (przeważnie używany jest silnik trójfazowy), pobór mocy, ilość obrotów wirnika a także własności akustyczne. Hałas podczas działania jest wadą wentylatora, z tego powodu producenci dążą do wyeliminowania tego efektu. Stosowane zazwyczaj sposoby to mocowanie wentylatorów na podstawach tłumiących lub na specjalnych tłumikach. Podstawy nie tylko zmniejszają drgania, ale też wyłożone są specjalnymi materiałami dźwiękoszczelnymi. Wyciszony wentylator jest zdecydowanie mniej uciążliwy. Producenci zaś wyprodukowali wentylatory w wersji silent. Użyte w nich tworzywa zapewniają cichą pracę. Przyczyną zbyt głośnej pracy bywa uszkodzenie łopatek wirnika. Powietrze przepływające przez wentylator również powinno spełniać podstawowe warunki. Nie powinno ono być zanieczyszczone szkodliwymi gazami ani przekraczać temperatury +70°C.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Sprawa szronienia rekuperatorów

środa, 19 grudnia 2012 10:42

Sprawa szronienia rekuperatorów i obniżania ich sprawności jest często pomijany lub niewystarczająco uwzględniany, zwłaszcza w materiałach reklamowych producentów. A jest to zjawisko, które musi wystąpić, gdy powierzchnia wymiany ciepła osiągnie temperaturę niższą od zera. Pomimo używania kryterium prostego czasu zwrotu poniesionych nakładów, które zachęca do stosowania rekuperatorów o mniejszej sprawności, jest szansa na to, że w niedalekiej przyszłości – może w ciągu roku – powszechniejsze stosowanie w dużych centralach wentylacyjnych rekuperatorów przeciwprądowych o sprawności temperaturowej od 80 do 85% pozwoli zapomnieć o pojedynczych rekuperatorach krzyżowych.
Inną przyczyną tak małej stosowalności w Polsce tej konstrukcji jest bezkrytyczne zachwycanie się zagranicznym towarem. W konstrukcji urządzeń do odzysku ciepła prym wiodą firmy szwedzkie i niemieckie.
Centrale wentylacyjne z wymiennikiem krzyżowym, przeciwprądowym lub obrotowym pozwalają na odzysk ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń. W okresach przejściowych, w których temperatura powietrza zewnętrznego jest zbliżona do temperatury powietrza wywiewanego z pomieszczeń, odzysk ciepła nie następuje tak intensywnie, jak w okresie zimowym. „Motorem'' wymiany ciepła jest różnica temperatury t. Rodzi się pytanie: czy stosować w centralach wentylacyjnych odzysk ciepła w okresach przejściowych? Jakaś różnica temperatury będzie zawsze i przejmowanie ciepła z powietrza usuwanego na nawiew i odwrotnie będzie następowało. Ze względów konstrukcyjnych w wymienniku krzyżowym i przeciwprądowym proces wymiany ciepła następuje zawsze w mniejszym lub większym stopniu.Oczywiście w okresach przejściowych przepływ ciepła z powietrza usuwanego na nawiew jest niewielki i z tego powodu można całkowicie zrezygnować z wymiennika. W centralach wentylacyjnych z wymiennikiem krzyżowym można zastosować uproszczony wymiennik krzyżowy tzw. blok letni, który składa się tylko z jednej przegrody oddzielającej strumienie powietrza świeżego zewnętrznego od zużytego wywiewanego z pomieszczeń. W okresach przejściowych występują dość duże wahania temperatury powietrza zewnętrznego w dzień i w nocy. Zastosowanie zatem bloku letniego zamiast wymiennika krzyżowego w okresach przejściowych może nie zdać egzaminu. W centralach wentylacyjnych z wymiennikiem obrotowym w okresach zrównoważonej temperatury powietrza wywiewanego z pomieszczeń i powietrza zewnętrznego automatyka sterująca centralą najczęściej wyłącza napęd wymiennika obrotowego w przypadku np. różnicy temperatury =3 K i mniejszej. Nastawy fabryczne różnicy temperatury, poniżej której nie ma potrzeby odzysku ciepła w wymiennikach obrotowych, to najczęściej od 3 do 5 K. Automatyka sterująca centralą wentylacyjną z wymiennikiem obrotowym wyłącza lub włącza napęd rotora wymiennika obrotowego na podstawie pomiarów temperatury powietrza zewnętrznego oraz powietrza usuwanego.
W okresach przejściowych w instalacjach wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych odzysk ciepła jest technicznie nieuzasadniony. Oczywiście sama praca central wentylacyjnych w okresach przejściowych jest całkowicie uzasadniona - nawiew świeżego przefiltrowanego powietrza oraz wywiew zużytego zapewni właściwy komfort powietrza w pomieszczeniach wentylowanych.
Nad przełączeniem trybu pracy (z GWC lub np. z czerpni ściennej) czuwa najczęściej automatyka, która poprzez układ odpowiednio przełączanych przepustnic pozwala na pracę instalacji bez dodatkowych oporów przepływu powietrza w GWC. W instalacjach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w wymiennikach glikolowych automatyka sterująca najczęściej wyłącza układ pompy obiegowej glikolu w okresach przejściowych.
Wyłączenie pompy obiegowej układu glikolowego zmniejsza zużycie energii elektrycznej.

Zamarzanie central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła

Podczas zeszłorocznej zimy, mieliśmy do czynienia z bardzo niskimi temperaturami powietrza zewnętrznego. Był to dobry sprawdzian poprawności doboru i dokładności montażu instalacji wentylacyjnych. Centrale wentylacyjne, zawierające liczne elementy ruchome, podzespoły automatyki czy wymienniki ciepła, są wyjątkowo wrażliwe na niskie temperatury. Większość urządzeń wyposażonych jest w zabezpieczenia mające chronić je przed zamarznięciem, jednak na skutek m.in. błędów instalacyjnych centrale nadal mogą ulegać tego typu awariom.
W okresie zimowym na wymienniku krzyżowym skrapla się para wodna zawarta w wyciąganym powietrzu. Kiedy temperatura na zewnątrz znacząco spadnie może nastąpić zamarzanie skroplin zanim zostaną odprowadzone poza wymiennik. Aby temu zapobiec stosuje się np. nagrzewnice wstępne które mają za zadanie wstępnie ogrzać bardzo zimne powietrze tak aby zjawisko zamarzania wymiennika nie wystąpiło. Problemy z zamarzaniem urządzeń można zasadniczo podzielić na dwie grupy związane z:
    samym urządzeniem, najczęściej zamarzaniem wymiennika bądź złym zabezpieczeniem central przed zamarznięciem,
    nieodpowiednim wykonaniem instalacji kanałów powietrznych i montażem samego urządzenia (szczególnie w przypadku małych central/rekuperatorów stosowanych w domach jednorodzinnych czy central dachowych).

Centrale wentylacyjne są w zależności od rodzaju izolacji cieplnej oraz typu wymiennika ciepła w różnym stopniu narażone na zjawisko wykraplania się kondensatu i ewentualnego jego zamarznięcia w zimie. Izolacja obudowy mająca złą jakość albo zbyt małą grubość przyczyniać się będzie do wykraplania kondensatu wewnątrz centrali, szczególnie wtedy, gdy urządzenie znajduje się na zewnątrz bądź pracuje w nieogrzewanych pomieszczeniach. Stały przepływ powietrza przez centralę minimalizuje to ryzyko. Pracujące urządzenie jest mniej narażone na zjawisko kondensacji niż to, które zostaje na pewien okres całkowicie wyłączone.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Rurowe grzejniki łazienkowe

poniedziałek, 17 grudnia 2012 12:03

Z tej przyczyny kompletnie nie zdumiewa fakt, iż czasy masywnych, żeliwnych grzejników żebrowych minęły bezpowrotnie. Dzisiaj urządzając mieszkanie mamy do wyboru poniekąd bezgraniczną paletę ładnych, nowoczesnych i, co równie ważne wydajnych grzejników, z których najciekawsze, oczywiście, znajdziemy w ofercie łazienkowej.
Aby zmienić utarty schemat myślenia, producenci prześcigają się w tworzeniu nowych, wyjątkowych, oryginalnych grzejników dekoracyjnych, które będąc atrakcyjnymi pod względem stylistycznym, nie trąca nic ze swojej funkcjonalności.

Grzejniki łazienkowe  najczęściej zbudowane są z dwóch stalowych lub aluminiowych kolektorów ułożonych pionowo, pomiędzy którymi zamontowane są poziomo rury.
Grzejniki łazienkowe funkcjonują oddzielnie lub w połączeniu z systemem centralnego ogrzewania.
Dla łazienki o powierzchni 6 m2 należy dobrać grzejnik o mocy nie mniejszej niż 600 W
Ze względu na zdrowie i samopoczucie ludzi temperatura podłogi nie może być zbyt wysoka. Norma europejska ogranicza ją do 29°C w strefie stałego przebywania ludzi oraz do 33°C w łazienkach i pasach przy ścianach zewnętrznych. Gdy te warunki są zachowane, nie może być mowy o kłopotach z krążeniem, unoszeniu się kurzu i innych niedogodnościach łączonych niekiedy z takim ogrzewaniem. Zbyt ciepła podłoga może świadczyć o tym, że ogrzewanie podłogowe zostało albo źle zaprojektowane i wykonane, albo niewłaściwie wyregulowane.

To zatem, co powinien zrobić instalator , to próbować wyregulować wydajność grzejnika przez:
- poprawienie ustawienia zestawu mieszającego,
- korektę ustawienia wielkości przepływu w pętlach grzejnych.
Dzięki nim środek łazienki może zyskać przytulny, współczesny względnie stylizowany na dawne epoki, niepowtarzalny design. Wszystko zależy jedynie od naszej fantazji, ponieważ oferta fabrykantów oraz sprzedawców grzejników łazienkowych to nie zaledwie białe drabinkowe kaloryfery - współcześnie aż roi się w niej od przeróżnych modeli, w nieomalże każdym układzie jak również kolorze.
Jeśli łazienka ma dużą powierzchnię lub jest niefortunnie usytuowana, np. w narożniku budynku, trudno w niej zapewnić optymalną temperaturę przy wykorzystaniu tylko jednego tradycyjnego grzejnika drabinkowego, ze względu na niedostateczne moce grzewcze. W takich sytuacjach często stosuje się dwie drabinki lub jeden grzejnik łazienkowy w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikiem płytowym. Ma to jednak swoje ograniczenia, których można uniknąć, stosując dwuwarstwowe grzejniki drabinkowe.

Aczkolwiek, jak w każdej sferze życia, również i tu powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, by nie popaść w pułapkę nabywając nowoczesny, fajnie wyglądający ale zupełnie nie ergonomiczny grzejnik.
Łazienki usytuowane na poddaszu lub przy ścianach zewnętrznych budynku charakteryzują się zwykle zwiększonym zapotrzebowaniem na energię grzewcząPomimo niewielkiej głębokości dwuwarstwowy grzejnik wyróżnia się dużą mocą (np. do 921 W przy wymiarach 1772 x 800 mm). W takim wykonaniu grzejnik może zostać zamontowany w dowolnym miejscu łazienki, bez zajmowania powierzchni ścian.
Stare, zniszczone, trudne do regulacji grzejniki żeliwne, nawet bez konieczności remontu całej instalacji, można wymienić na nowe, bardziej estetyczne i o mniejszej bezwładności. Najkorzystniejsze – ze względu na ilość ciepła przekazywanego do pomieszczenia przez promieniowanie – są grzejniki jednopłytowe.
Grzejnik dwupłytowy o tej samej mocy co jednopłytowy oddaje mniej ciepła, ponieważ jego część, zamiast trafiać do pomieszczenia, jest odbijana przez pierwszą płytę.
Łatwo je zatem zmieścić nawet pod bardzo wąskim parapetem. Ożebrowanie zwiększa moc grzejnika o blisko 60%, ale sprzyja osadzaniu się kurzu.
W instalacja c.o. w domach jednorodzinnych zwykle instaluje się grzejniki jedno- lub dwupłytowe. Członowe żeliwne grzejniki starego typu są bardzo trwałe i nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania ich stan może być całkiem dobry. Woda raz ogrzana w kotle pozostaje gorąca długo po wygaśnięciu paleniska. Grzejniki elektryczne mają wiele atutów: łatwy montaż, szybkość działania i niewysoka cena. Niektóre ogrzewacze elektryczne oddają ciepło głównie przez konwekcję, a inne – przez promieniowanie. Ale bez względu na rodzaj grzejniki elektryczne rozgrzewają się szybciej niż wodna instalacja c.o. Oczywiście na ogrzanie całego wnętrza trzeba poczekać trochę dłużej.
Rodzaje grzejników elektrycznych
Promienniki oddają ciepło najszybciej – przez promieniowanie.
Konwektory z wymuszonym obiegiem powietrza i termowentylatory też dość szybko nagrzewają wnętrza.
Konwektory z naturalnym obiegiem powietrza nagrzewają pomieszczenia wolniej, Za to pracują bardzo cicho, podczas gdy wentylator powoduje niewielki szum.
Grzejniki olejowe magazynują ciepło w oleju, którym są wypełnione, i oddają je stopniowo przede wszystkim przez konwekcję, tylko częściowo przez promieniowanie. Nagrzewają się wolniej niż konwektor, ale i wolniej stygną.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

środa, 21 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  86 102  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

O moim bloogu

Wentylacja pożarowa sposobem na uniknięcie szkód.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 86102

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl